AAB-direktør om jomfrutur til Cannes: Jeg er blæst bagover af de mange aftaler

MIPIM 2018: Fordomme om, at Mipim kun handler om at stå i solen på en strand i Sydfrankrig og drikke bobler, har afholdt Boligforeningen AAB's adm. direktør fra at tage afsted til ejendomsmessen tidligere. Men som flere repræsentanter for den almene boligsektor er han draget til Cannes i år og kan over for EjendomsWatch fortælle om en ny aftale.
Boligforeningen AAB's adm. direktør, Christian Høgsbro, på Mipim ved Greater Copenhagens stand. | Foto: Sacha Sennov
Boligforeningen AAB's adm. direktør, Christian Høgsbro, på Mipim ved Greater Copenhagens stand. | Foto: Sacha Sennov

CANNES — For første gang er flere boligselskaber fra den almene sektor til stede på ejendomsmessen Mipim i Cannes i Frankrig, heriblandt KAB, Boligkontoret Danmark, FSB, Domea.dk og Boligforeningen AAB.

Allerede abonnent?Log ind her

Læs hele artiklen

Få adgang i 14 dage for 0 kr. Det kræver intet kreditkort, og du vil ikke overgå til et betalt abonnement efterfølgende.

Med din prøveperiode får du:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Modtag vores daglige nyhedsbreve
  • Fuld adgang til vores app
!
!
Skal indeholde mindst 6 tegn
!
Skal indeholde mindst 2 tegn
!
Skal indeholde mindst 2 tegn

Få fuld adgang til dig og dine kollegaer

Start et gratis virksomhedsprøveabonnement

Del artikel

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Vær på forkant med udviklingen. Få den nyeste viden fra branchen med vores nyhedsbrev.

!
Nyhedsbrevsvilkår

Forsiden lige nu

Læs også